Bydlení: Okamžité vyplacení kauce a vyúčtování spotřeby vody

Vrácení kauce

Dobrý den měla jsem pronajatý byt pět měsíců,musela jsem z finančních důvodů nájem ukončit,s majitelem jsem se dohodla,že tak učiním hned a předám mu byt,při předávání bytu jsme sepsali drobné závady s tím,že majitel závady nechá opravit a zbytek kauce a vyučtování za vodu (elektřina a plyn byly napsány na mě u odběratele) termín pro vyučtování byl dva měsíce.Nyní po uplynutí dvouměsíční dohody je majitel hospitalizován v nemocnici a vše řeší jeho manželka,ta mi zdělila,že vyučtování zatím nemá a musím ještě počkat.Já jí po telefonickém rozhovoru řekla,že trvám na vyplacení kauce a vyučtování spotřeby vody....jak mám postupovat,když trvám na okamžitém vyplacení mých peněz?

Dobrý den,

okamžitého vyplacení peněz bez součinnosti majitelů se nedomůžete. Pokud půjdete právní cestou, může to trvat déle, než když se pokusíte s majiteli domluvit přímo a rozumně. Záleží také na nájemní smlouvě, jak jste si sjednali ukončení nájmu, apod.

V případě, že Vám budou majitelé neoprávněně zadržovat kauci i nadále a budete to chtít řešit právní cestou, můžete si zadat Váš případ na stránkách www.vasenaroky.cz. K případu přiložíte veškeré podklady a naši právníci jej bezplatně posoudí a případně převezmou.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení