Pracovněprávní nároky: Okamžité výpověď ze zdravotních důvodů

Ukončení pracovního poměru

Jako invalidní důchodce jsem nastoupil cca.před 7 lety k bezpečnostní agentuře,kde jsem po čase z brigádního poměru byl přemluven, abych přestoupil do trvalého pracovního poměru,v této době mě byl přiznán ID 3 stupně,Před rokem a v dovršení 65 let jsem byl automaticky přeřazen do S. Důchodu. V Únoru tohoto roku jsem ke všemu ještě více ochuravěl a za celá ta léta poprvé, až nyní jsem již druhý měsíc ve stavu pracovní neschopnosti.Dozvěděl jsem se,že se mi chtějí za toto pomstít a to tím,že mě po skončení nemocenské přeřadí do jakéhosi zemědělského areálu,kde bych to absolutně zdravotně nezvládl, již takto jsem měl těžké problémy,ale z důvodu abychom finanční náklady v rodině zvládali,tak jsem se to snažil přetrpět. Nyní jsem již zdravotně na dně a Vás žádám o radu, zda mohu podat okamžitou pracovní výpověď a jak toho docílím,abych touto výpovědí ještě nedošel k újmě. Předem, Vám moc děkuji a přeji hezký den Vlad. Dobrovolný

Vážené p. Dobrovolný

Zaměstnanec může pracovní poměr okamžitě zrušit jen, jestliže, podle lékařského posudku vydaného poskytovatelem pracovnělékařských služeb nebo rozhodnutí příslušného správního orgánu, který lékařský posudek přezkoumává, nemůže dále konat práci bez vážného ohrožení svého zdraví a zaměstnavatel mu neumožnil v době 15 dnů ode dne předložení tohoto posudku výkon jiné pro něho vhodné práce. Proto radím co nejdříve navštívit lékaře.