Pracovněprávní nároky: Okamžitě zrušení pracovního poměru při invaliditě

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda mám nárok na okamžité zrušení pracovního poměru, po předložení posudku o přiznání 1.stupně invalidity, a zda mám nárok na dva platy jako náhradu mzdy.Co když si zaměstnavatel nepřebere poštu? Dekuji za odpověď Lahodová

Vážená pí. Lahodová,

zaměstnanec může pracovní poměr okamžitě zrušit, jestliže podle lékařského posudku vydaného poskytovatelem pracovnělékařských služeb nebo rozhodnutí příslušného správního orgánu, který lékařský posudek přezkoumává, nemůže dále konat práci bez vážného ohrožení svého zdraví a zaměstnavatel mu neumožnil v době 15 dnů ode dne předložení tohoto posudku výkon jiné pro něho vhodné práce. Zaměstnanci, který okamžitě zrušil pracovní poměr, pak přísluší od zaměstnavatele náhrada mzdy nebo platu ve výši průměrného výdělku za dobu, která odpovídá délce výpovědní doby.