Pracovněprávní nároky: Okažmitá výpověd daná zaměstnancem

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den mám stejný dotaz a to výpověd z mé strany daná zaměstnavateli a to ihned. nechci 2 měsíční výpoved. A důvod mám z obavy o své zdraví z důvodu kouření v mé přítomnosti a to všude,wc,koupelny,chodby,šatny,místnost kde se stravuji i přímo při jídle atd. Zde dochází i k porušení zákoníku práce. Děkuji za radu.

Vážený pane,

okamžité zrušení pracovního poměru zaměstnancem (tedy bez dvouměsíční výpovědní doby) je možné pouze ze dvou důvodů. Prvním je případ, kdy podle lékařského posudku vydaného poskytovatelem pracovnělékařských služeb není možné, abyste dále vykonávala danou práci bez vážného ohrožení Vašeho zdraví a zaměstnavatel Vás do 15 dnů nepřevedl na jinou vhodnou pozici. Druhým důvodem je nevyplacení mzdy do 15 dnů po uplynutí doby splatnosti. (Přesné znění naleznete v § 56 zákoníku práce). Ve Vašem případě se obávám, že nemáte lékařský posudek o vážném ohrožení Vašeho zdraví a požadavek na dvouměsíční výpovědní dobu je oprávěný.