Pracovněprávní nároky: Omezení na noční směny

Lékařský posudek

dobrý den, lze vyřídit na vysoký tlak omezení na 12 ti směnný nepřetržitý provoz? přijata jsem byla na ranní, jsem na 3 směnném na nočních a teď mě přeřadili na 12 tky... ve smlouvě to má firma ošetřeno, lze se nějak bránit? děkuji

Dobrý den,

Zákoník práce § 103 odst.1 ukládá toto:

a) zaměstnavateli povinnost nepřipustit, aby zaměstnanec vykonával zakázané práce a práce, jejichž náročnost by neodpovídala jeho schopnostem a zdravotní způsobilosti.

Poté § 41 odst.1:

f) je povinen převést zaměstnance na jinou práci, je-li zaměstnanec pracující v noci na základě lékařského posudku vydaného poskytovatelem pracovnělékařských služeb uznán nezpůsobilým pro noční práci.

Z čehož je zřejmé, že lékař může shledat zaměstnance nepřizpůsobilým. Proto je nutné si vyřídit lékařský posudek.Tudíž Vás dotaz musí zodpovědět přímo Váš lékař.

S pozdravem,