Pracovněprávní nároky: Omítnutí podpisu hmotné odpovědnosti za zboží

Ostatní

Dobrý den, tento měsíc budu končit v práci, kde jsem jako prodejce v textilním obchodě. Při mém odchodu se bude dělat inventura, která se podle stanov firmy dělá, při nástupu každého nového zaměstnance na HPP, neb při mém nástupu se žádná nedělala. Pokud jsem to pochopil správně, nemám podepsanou hmotnou odpovědnost za zboží, ale ve smlouvě mám napsáno, že jsem povinen případnou hmotnou odpovědnost podepsat. Ta se vyměřuje právě na inventuře. chtěl jsem se zeptat, jaké by byly jejich možné kroky v případě, že ji nepodepíšu. Smlouvu, kde byla tato povinost jsem podepsal, ale určitě chápete, že se mi tato odpovědnost nechce podepisovat. Díky za případnou radu. Je dost možné že budu muset využít vašich služeb. S pozdravem, Jonáš.

Dobrý den,

zaměstnavatel je povinen inventuru provést při uzavření dohody o odpovědnosti za svěřené hodnoty, stejně tak jako při skončení pracovního poměru zaměstnance. Pokud tedy s Vámi chce zaměstnavatel tuto dohodu uzavřít, je povinen nejprve inventuru provést a až poté můžete odpovídat za schodek, který vznikne za dobu trvání od uzavření dohody o odpovědnosti za svěřené hodnoty do následné inventury.

S pozdravem,