Pracovněprávní nároky: Onemocnění v období výpovědní lhůty

Výpovědní lhůta

Můžu se zeptat, když jsem ve výpovědní lhůtě a onemocnim jak se to řeší děkuji Strihavkova

Dobrý den,

záleží na tom, kdo podal výpověď, pokud jste ji podala vy nebo byla uzavřena dohoda o skončení pracovního poměru, končí výpovědní doba jejím uplynutím bez dalšího. Pokud však dal výpověď zaměstnavatel a vaše nemoc současně přesáhla konec výpovědní doby, přičítá se k délce výpovědní doby doba, po kterou jste byla nemocná před uplynutím výpovědní doby.

Pro názornost uvedu příklad. Pokud byla výpověď podána zaměstnavatelem v prosinci, měla by výpovědní doba trvat od 1.1. do 28.2. (za předpokladu, že není přestupný rok). Pokud byste onemocněla 21.2. a byla nemocná do 31.3., výpovědní doba by se prodlužovala o dobu, kterou jste byla nemocná a současně ve výpovědní době, tedy osm dní (21-28.2.). Výpovědní doba by teda skončila 8.3.