Pracovněprávní nároky: Onemocnění ve výpovědní lhůtě

Výpovědní lhůta

Chci se zeptat od 1.4 2017 sem ve vypovedni lhute, vypoved sem dal sam, a trva do 31.6 , mame 3 mesicni dobu. Jak je to kdyz onemocnim vte lhute chripka nebo jina nemoc. Prodluzuje se lhuta nebo zustava. Dekuji.

Vážený pane

Pokud jste výpověď podal Vy jakožto zaměstnanec, skončí pracovní poměr uplynutím výpovědní lhůty, která činí nejméně 2 měsíce. Výpovědní lhůta se kvůli pracovní neschopnosti nestaví. Nárok na neschopenku ve výpovědní době samozřejmě nezaniká.