Pracovněprávní nároky: Opakovaná smlouva na dobu určitou a zkušební doba

Zkušební lhůta

Dobrý den, je správné u druhé opakované smlouvy na dobu určitou na 1 rok, že je stanovena zkušební doba?

Dobrý den,

tato otázka není výslovně zákonem upravena. Nicméně se domníváme, že materiálním smyslem zkušební doby je oveření, vyzkoušení jak zaměstnance, tak i zaměstnavatele. Pokud se však u opakované smlouvy nic nemění, jen se prodlužuje, tento smysl evidentně naplněn není. Soud by pak mohl tuto zkušební dobu uznat jako neplatnou. .

S pozdravem,