Pracovněprávní nároky: Opakované prodloužení smlouvy na dobu určitou

Pracovní smlouva

Dobrý den, jsem pedagog a mám smlouvu na dobu určitou s nástupem do zaměstnání 25. 8. 2015. Od té doby již dvakrát prodloužena. Poslední prodloužení je do 31. 8. 2018. Jedná se v tomto případě o nezákonné prodloužení a přesáhnutí 3 let a mohu tedy zaslat zaměstnavateli písemně , že na další zaměstnání trvám. Předem děkuji za odpověď

Dobrý den,

doba trvání pracovního poměru na dobu určitou stranami nesmí přesáhnout 3 roky a ode dne vzniku prvního pracovního poměru může být opakována nejvýše dvakrát. Je-li sjednáno trvání pracovního poměru v rozporu s tímto pravidlem a oznámil-li zaměstnanec před uplynutím sjednané doby písemně zaměstnavateli, že trvá na tom, aby ho dále zaměstnával, platí, že se jedná o pracovní poměr na dobu neurčitou.

S pozdravem

Vašenároky.cz