Pracovněprávní nároky: Opakované sjednání doby určité

Pracovní smlouva

Dobrý den, prosím o zodpovězení dotazu. Do pracovního poměru jsem nastoupila dne 16. 3. 2015 za čerpání mateřské a rodičovské dovolené. Pracovní smlouva byla sjednána do 21. 6. 2017. Mezitím paní na mateřské dovolené znovu otěhotněla a porodila další dítě v dubnu 2016. Zaměstnavatel mi chce prodloužit pracovní smlouvu opět na dobu určitou po dobu čerpání mateřské a rodičovské dovolené od 22. 6. 2017 do 24. 4. 2019. Ráda bych se zeptala, zda je možné opakované sjednávání smlouvy na dobu určitou v případě zástupu za mateřskou dovolenou nebo zda mám vyžadovat pracovní smlouvu na dobu neurčitou. Děkuji za odpověď a jsem s pozdravem Kvasničáková

Dobrý den,

doba trvání pracovního poměru na dobu určitou u stejného zaměstnvatele nesmí přesáhnout 3 roky a ode dne vzniku prvního pracovního poměru na dobu určitou může být opakována nejvýše dvakrát. Za opakování pracovního poměru na dobu určitou se považuje rovněž i jeho prodloužení. Jestliže od skončení předchozího pracovního poměru na dobu určitou uplynula doba 3 let, k předchozímu pracovnímu poměru na dobu určitou mezi týmiž smluvními stranami se nepřihlíží.