Pracovněprávní nároky: Opětovné odškodnění za pracovní úraz

Pracovní úraz

Bylo mi v loni vyplaceno odškodnění.ptam se na opětovne odškodnění společenskeho uplatnění tento rok.Žadost podana zaplaceno posudek 1000kc.nebo otazka kolikrat mam nárok .Pracovni úraz ztrata članku prstu prave ruky pojistka zaměstnavatele.zmatlo mě ,že pobočka žadost přijala i se zaplacenym posudkem ,Vyrozumění písemne neposlali děkuji.

Dobrý den,

zaměstnavatel je při pracovním úrazu povinen zaměstnance odškodnit za ztížení společenského uplatnění jednorázově. Na opakované plnění má zaměstnanec nárok pouze, pokud po pracovním úraze již není schopen vykonávat práci, kterou vykonával před pracovním úrazem, a je nucen vykonávat práci s nižším výdělkem. Toto plnění je ve výši rozdílu mezi výdělkem dosahovaným před pracovním úrazem a po něm.

S pozdravem, Vašenároky.cz