Zdraví: Ošetřující lékař pochybil

Pochybení lékaře

Dobry den, Dne 29.11.14 jsem byla odoperovaná pro ucpávku tlustého střeva zhoubným nádorem. Den před operaci jsem byla vyšetřena na specializovaném gastroenterologickém odděleni v Praze, kde mě léčili takovým způsobem, ze p. primář s ošetřující lékařkou prohlásili, že to prorazí. Dle prof. toto prorazení spočívalo v tom, že do mě během noci zavedli 10 klizmat pilokarpu. V té době již věděli, ze jsou na rtg tzv. pro ucpávku střev. hladinky. Nejsem schopna sama jako lékařka pochopit, ze na pracovišti plném koskopu mě museli takto léčit. Po operaci mě operatér opakovaně říkal, ze střevo bylo zvětšené do objemu panské nohy a zparalyzované, tudíž i dle mě musel odebrat vetší kus. Nemohu se vnitřně s touto léčbou srovnat, a proto vás prosím, zdali byste mě mohli poradit, jak a dokdy bych mela nárokovat bolestné, připadne další moznosti, na které mam nárok. Velice dekuju

Vážená paní doktorko,

pokud se domníváte, že ošetřující lékař pochybil, a vám tak vznikla újma na zdraví, vyžádejte si od zdravotnického zařízení, kde jste podstoupila zákrok, kopie zdravotních dokumentů. Tyto dokumenty nechejte zkontrolovat znalcem v oboru zdravotnictví (viz http://datalot.justice.cz/justice/repznatl.nsf/$$SearchForm?OpenForm). Pokud se ukáže, že Váš ošetřující lékař skutečně pochybil, můžete svůj nárok uplatnit v soudním řízení a požadovat tzv. bolestné a popř. náhradu za ztížení společenského uplatnění, náklady spojené s péčí o zdraví nebo náhradu za ztrátu na výdělku po dobu pracovní neschopnosti. Co se týče výše náhrady bolestného, tato se orientačně vyčísluje pomocí Metodiky Nejvyššího soudu (viz http://www.nsoud.cz/JudikaturaNS_new/ns_web.nsf/Metodika). Počet bodů určuje znalec, přičemž jeden bod má pro rok 2014, kdy došlo k údajné újmě, hodnotu 251,28 Kč. Společnost Vaše nároky.cz se touto problematikou zabývají, tudíž se na nás s případným vymáháním nároku neváhejte obrátit.

Zpět do Zdraví