Pracovněprávní nároky: Ovlivnění renty nástupem na mateřskou

Nárok na rentu

Dobry den. Mam podane papiry na nemoc z povolani. Zajimalo by me co v pripade, ze mi ji uznaji a vypocitaji rentu...a ja pujdu na materskou? Jak to ovlivni nebo co se bude dit ? Dekuji za odpoved

Vážená paní,

V případě, že budete mít uznanou nemoc z povolání a nastoupíte na mateřskou dovolenou, bude Vám peněžitá pomoc v mateřství (PPM) vypočítávána z hrubé mzdy, kterou právě berete. Rozdíl mezi mzdou, kterou jste pobírala před nemocí a po ní by měl být doplácen ve výši 70% vypočítané částky. PPM Vám však bude náležet pouze v případě, že na mateřskou dovolenou nastoupíte v průběhu zaměstnání, nebo do 180 dní po jeho ukončení.

S pozdravem, Vaše nároky