Ostatní: Pád stromu na automobil

Náhrada škody

Sousedův strom, spadlý vlivem větru na můj pozemek, způsobil škodu na mém osob. automobilu. Jak mám postupovat ve věci náhrady škody? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v tomto případě záleží na tom, v jakém stavu byl strom před pádem. Pokud k jeho pádu došlo z důvodu jeho špatného stavu, a běžně zdravý strom by se nezřítil, máte nárok na náhradu škody. Pokud však byl strom v dobrém stavu a k jeho pádu došlo z důvodu mimořádně silného větru, který nešlo předvídat, jedná se o zásah vyšší moci a nárok na náhradu škody zde není.

Pokud se tedy jednalo o strom ve špatném stavu, je nutné souseda vyzvat k její náhradě, pokud nebude možné se se sousedem na náhradě dohodnout, bude nutné se jí domáhat u soudu. Zde bude nutné příčiny vzniku škody prokázat, stejně jako její výši.

S pozdravem, Vašenároky.cz

Zpět do Ostatní