Zdraví: Pád z koně

Odškodnění za úraz

Dobrý den. Při zaplacené projížďce na koni, která byla od začátku organizačně od pořadatele výcviku na koních nezvladnutá, mě kůň shodil. Způsobila jsem si zlomeninu Th 12. Léčení bude trvat několik měsíců s pravděpodobností trvalých následků. Mám možnost žádat od této organizace, která tyto jízdy pořádá nějakou kompenzaci? Nezavolali ani sanitku. Jen mě autem dopravili na hotel. Děkuji

Dobrý den, na Váš případ lze vztáhnout § 2934 o škodě způsobené domácím zvířetem, které vlastníku slouží k výdělečné činnosti. Škodu nahradí vlastník zvířete nebo ten, komu vlastník zvíře svěřil. Vlastník (nebo ten, komu vlastník zvíře svěřil) se může zprostit povinnosti k náhradě jen tehdy, prokáže-li, že při dozoru nad zvířetem nezanedbal potřebnou pečlivost, anebo že by škoda vznikla i při vynaložení potřebné pečlivosti.

Můžete tak zkusit nárokovat nemajetkovou újmu v podobě náhrady za utrpěnou bolest, účelně vynaložené náklady spojené s péčí o zdraví, náhrada za ztrátu na výdělku po dobu pracovní neschopnosti a po skončení pracovní neschopnosti (§ 2963 občanského zákoníku), náhrada za ztížení společenského uplatnění. Při vymáhání těchto nároků můžete využít služeb Vaše Nároky.cz.

Zpět do Zdraví