Ostatní: Parkování cizího auta před garáží

Ostatní

Dobrý den, prosím o radu, už jsem zouvalá. Někdo mi stále parkuje před garáží, městská policie mi už parkrát řekla, že s tím nemohou nic dělat, že se tam stát může a ať se obrátím na obec. Obec nereaguje. Jde o to, že mám dlouhé auto a ještě kouli. Při manévrování do garáže mohu dokonce stojící auto odřít nebo jinak poškodit. Zrovna tak i své. Můžete mi poradit, kdo by hradil takovouto škodu? Mám se nějak pojistit? Stojí tam i docela drahá auta. děkuji. PS: normálně myslící člověk by se tam ale nepostavil. Není tam parkoviště. Nejvíce tam parkuje arogantní člověk, kterého jsem už prosila ať tam nestojí, že se mi špatně vjíždí do garáže. Ŕekl, že mu to nikdo zakazovat nebude.

Vážená paní,

pokud tímto parkováním není porušován zákon nelze nikoho nutit, aby se takového jednání zdržel. Na dopravní nehody se vztahuje povinné ručení, navíc je samozřejmě možné si sjednat havarijní pojištění, jestliže máte dojem, že je poškození Vašeho či cizího automobilu pravděpodobné, bylo by vhodné se tímto způsobem zařídit. Pokud byste při vyjíždění nebo zajíždění do garáže poškodil cizí či svůj automobil hradil byste škodu vy, respektive pojišťovna, jelikož ze stranu parkujícího k žádnému pochybení nedošlo. Pokud je vjezd do garáže Váš pozemek, můžete zvážit postavení zábradlí, čímž docílíte toho, že si poškodíte maximálně svůj vůz a nebudete muset řešit poškození jiných hodnotných automobilů. Bohužel neznáme konkrétní situaci a místní poměry, v tuto chvíli tedy nelze poradit více.

S pozdravem Vaše nároky.cz

Zpět do Ostatní