Pracovněprávní nároky: Penále za nezaplacenou mzdu

Nevyplacená mzda

Dobrý den, manželovi jedna firma dluží už 12 měsíců 57000,-,za práci.Dnes mu volal že by měl příští týden peníze konečně dostat.Zajímalo by mě zda by nám měla firma vyplatit i nějaké penále za nedodržení splatnosti?Předem moc děkuji za odpověď.S pozdravem Martina

Dobrý den,

Váš manžel má bezpochyby nárok na to, aby mu bylo zaplaceno za jím odvedenou práci. V souvislosti s tím má samozřejmě nárok i na úroky z prodlení v souladu s § 1970 občanského zákoníku a to ode dne splatnosti výplaty. Pokud nebylo sjednáno jinak, jedná se o zákonný úrok z prodlení, který je stanoven nařízením vlády.

Pokud máte na mysli ještě i smluvní pokutu pro případ prodlení, tak tuto by musel mít Váš manžel s danou společností sjednanou.