Pracovněprávní nároky: Penále za pozdí proplacení mzdy

Nevyplacená mzda

Dobry den. V praci mam problem. Muj sef mi jeste ani jednou neudelal poradne vyplatu.Porad mi tam neco chybi,sice mi to proplati na pristy mesic, ale ted mam problem, ze mam nezaplacene smeny jeste za brezen. Vyplatni termin mam ve smlouve k 12.dni mesice. Chci se zeptat, muzu pozadovat penale za opozdeni?a kolik a kam se mam pripadne obratit?Dekuju

Dobrý den,

ve Vašem případě Vám zákoník práce dává možnost okamžitě skončit pracovní poměr, pokud Vám zaměstnavatel nevyplatil mzdu nebo plat nebo náhradu mzdy nebo platu anebo jakoukoli jejich část do 15 dnů po uplynutí období splatnosti, která je nejpozději v kalendářním měsíci následujícím po měsíci, ve kterém vzniklo zaměstnanci právo na mzdu nebo plat nebo některou jejich složku. Dále také můžete podat podnět k prošetření na inspektorát práce, který záležitost prošetří a může zaměstnavatele sankcionovat.

S pozdravem,

Vašenároky.cz