Bydlení: Pes v nájemním bytě

Spor s majitelem

Uz temer pet let mam v byte pejska se kterym nejsou problemy a zadny s ostatnich najemniku si na nej nikdy nestezoval.spravce bytu mi rekl ze me donuti dat ho pryc.po skoro peti letech mu pes zacal vadit.muze to opravdu udelat?X

Vážená paní,

Správce domu má k tomuto právo pouze v případě, že pes nadmíru ruší okolní sousedy a tito si na něj stěžují. Je také otázka, co bylo napsáno v nájemní smlouvě, popř. ve stanovách domu, neboť tyto ještě často obsahují ustanovení o zákazu chovu domácích zvířat v bytě, ačkoliv toto právo jim bylo novým občanských zákoníkem odebráno. V případě, že správce trvá na svém, obejděte sousedy a nechte si podepsat potvrzení o tom, že pes v bytě je nijak neruší a pokuste se se správcem dohodnout. Pokud správce tak činí na základě výše popsaných písemností, upozorněte ho, že toto ustanovení již není platné, a proto nelze vyžadovat jeho plnění.

S pozdravem, Vaše nároky

Zpět do Bydlení