Pracovněprávní nároky: Placení nemocenské po výpovědi ze strany zaměstnance

Nemocenská

Podal jsem vypoved a ta skoncila k 28.2.2017. 23.2 jsem onemocnel. Jak jsem ted vlastne evidovan, a kdo me bude platit nemocenskou,mam nejakou ochrannou jhutu?

Dobrý den,

pracovně právní poměr skončil k 28. 2. 2017, jelikož byla výpověď podána Vámi jako zaměstnancem, tak pracovní neschopnost nemá vliv na skončení pracovního poměru, takže jste momentálně evidován jako nezaměstnaný v pracovní neschopnosti. Potvrzení o pracovní neschopnosti budete nadále předávat bývalému zaměstnavateli spolu se žádostí o nemocenskou dávku, kterou bývalý zaměstnavatel předá na okresní správu nemocenského pojištění. Poté, co Vám bude ukončena pracovní neschopnost, můžete se evidovat na příslušném Úřadu práce.