Ostatní: Placení záloh na OSSZ jako OSVČ

OSSZ Mateřská

Dobrý den, Prosim o radu. Jsem OSVČ, neplatila jsem si nemocenské pojištění tudíž nemám nárok na mateřskou, čistý výdělek v roce 2017 jsem měla 140000.Rada bych se vás zeptala zda nevíte jak to bude s placením záloh na OSSZ a zdrav.pojisteni až se malý narodí a podnikání budu mít jak vedlejší činnost.Výdělek z podnikání mám tak malý, že bych na zálohy neměla. Jak to dál mohu řešit? Děkuji předem Knothová

Dobrý den,

Pokud budete OSVČ na rodičovské dovolené a budete pracovat, nemáte zákonnou povinnost platit zálohy na sociální a zdravotní pojištění, pokud Vaše příjmy nepřevyšují 67 757 Kč za rok. Pokud tuto částku překročíte, vztahuje se na Vás povinnost zálohy odvádět.

Zpět do Ostatní