Pracovněprávní nároky: Platba nemocenské po době určité

Nemocenská

Dobrý den, mám smlouvu na dobu určitou. Ta končí 30.9.2017. V lednu 2017 mě čeká operace ramene. Hojení a rehabilitace má trvat rok. To znamená, že se protáhne přes datum 30.9.2017. O práci přijdu to je mi jasné. Chci se zeptat, kdo a do kdy mi bude platit nemocenská? Děkuji za odpověď. B.

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. Pokud máte poměr sjednaný na dobu určitou, tak právě skončením téta doby zaniká i Váš pracovní poměr. Tedy také i povinnost zaměstnavatele za Vás odvádět nemocenskou. Od následujícího měsíce za Vás bude hradit nemocenskou dovolenou Česká správa sociálního zabezpeční.

V případě, že by operace byla v souvislosti s pracovním úrazem, tak by mohla být situace odlišná. Bez podrobnějšího posouzení však nejsme schopni říci víc.