Reklamace/e-shopy: Platba opravy motoru

Reklamace automobilu

Dobrý den , můj předchozí dotaz byl ohledně spotřeby oleje.Auto jsem dal zpátky do bazaru z tím že se technik podíva co je za problém.Bylo nám řečeno že když bude potřeba větší zásah do motoru budeme platit opravu,což se nám nezdá férové.Máme jinou možnost .Děkuji

Vážený pane,

V případě reklamace použitého vozu a uznání této vady jako takové, která na vozidle musela být již v době jeho koupě, náleží kupujícímu práva z vadného plnění, jejichž hodnotu hradí prodávající. V případě opravy tak cenu za tuto opravu nese prodejce, pokud uzná, že vada nebyla způsobena Vámi. V opačném případě bude nutné, abyste prokázali, že vada nemohla vzniknout vaším užíváním, ani klasickým opotřebením součástek z důvodu stáří vozu.

S pozdravem, Vaše nároky