Pracovněprávní nároky: Platba SP,ZP a nemocenské zrušení pracovního místa

Nemocenská

Dobrý den, k 31.1.2017 mi bylo zrušeno pracovní místo a byla ukončena i provozovna. A od 30.1.2017 jsem na nemocenské, tak bych se chtěla zeptat, jestli mi má vyplatit 14 dnů nemocenské ještě ten zaměstnavatel nebo mi od něj nic nenáleží?? A kdo mi tedy platí zdravotní či sociální pojištění? Moc děkuji za odpověď Janíková

Dobrý den,

pokud Vám byla dána výpověď a konec výpovědní lhůty připadne na dobu, kdy jste v pracovní neschopnosti, prodlužuje se podle §53 odst. 2 zákoníku práce výpovědní doba o dobu strávenou v pracovní neschopnosti. Ve Vašem případě skončí pracovní poměr den po skončení pracovní neschopnosti. Sociální a zdravotní pojištění je za tuto dobu hrazen stejně jako dříve v průběhu zaměstnání.