Pracovněprávní nároky: Plátce nemocenské po výpovědi změstnance

Nemocenská

Dobrý den, kdo je plátcem nemocenské od 1. do 14. dne pracovní neschopnosti, pokud zaměstnanec, který dal výpověď, onemocní před koncem výpovědní doby a pracovní neschopnost trvá i po datu, kdy má dojít k ukončení pracovního poměru, přičemž se jedná o běžnou dočasnou pracovní neschopnost dle § 53/1 a) ZP? Tato povinnost zůstává na předchozím zaměstnavateli nebo přechází na úřad práce? Děkuji

Dobrý den, pokud podal výpověď zaměstnanec, neprodlužuje se výpovědní doba. Nárok na nemocenskou dávku od zaměstnavatele máte od 4. do 14. dne pracovní neschopnosti. Pokud pracovní poměr skončil v prvních třech dnech pracovní neschopnosti, nemáte nárok na nemocenské dávky od zaměstnavatele, ale máte nárok na nemocenské dávky až od 15. dne pracovní neschopnosti od OSSZ.