Pracovněprávní nároky: Platnost konkurenční doložky při přechodu k sesterské společnosti

Ostatní

Dobrý den, U svého zaměstnavatele společnost xy CZ jsem byla zaměstnaná na obchodní pozici s konkurenční doložkou. Od ledna 2017 jsem ovšem přešla na jinou roli pod sesterskou společnost WX, která stejně jako puvodní společnost XY CZ je součástí jedné skupiny (jsou tedy sestry). Původní vztah byl ukončen dohodou s dovětkem, že strany nemají žádné závazky vůči sobě, nicméně konkurenční doložka se explicitně neukončila. Nyní jsem podala výpověď a zajímalo by mě, zda tedy původní konkurenční doložka platí, jelikož se v podstatě jedná o stejnou společnost nebo o jednu skupinu, nebo zda konkurenční doložka pozbyla platnosti a nemám tedy na nárok zaplacení finanční náhrady a stejně tak nejsem limitována vyberem nového zaměstnání. Děkuji za radu a přeji hezký den

Dobrý den,

pokud jste byl daný pracovní poměr ukončen v lednu 2017, tak si nemusíte dělat starosti, konkurenční doložka může být uzavřena max. na 1 rok po skončení zaměstnání.

S pozdravem,