Pracovněprávní nároky: Platnost pracovní smlouvy

Pracovní smlouva

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je platná pracovní smlouva v případě, že v době podpisu byla podepsána někým kdo nebyl jednatelem (jednatelem byl sourozenec), není tam napsáno ani v zastoupení apod. V současné době už jednatelem podepsaný je. Děkuji Hromková

Dobrý den,

pracovní smlouva je platná, jelikož pokud někdo v místě firmy vystupuje jako jednatel, a vy máte za to, že jednáte s jednatelem, je tento právní úkon platný. Jedná se o ochranu dobré víry. A pokud byl bratr zmocněn, přestože toto není uvedeno v pracovní smlouvě, jedná se opět o platné právní jednání.