Bydlení: Plíseň v bytě

Skryté vady nemovitosti

Dobry den.mam dotaz.bydlime v byte RPG.a chtel jsem vas poprosit o radu.v byte mame plisen a nemaji vubec zajem komunikovat,je to kolem oken a taky v pokoji kde spime.s malym ditetem.stale tvrdi ze je treba vetrat atd.predem dekuji s pozdravem Roman H.

Dobrý den,

dle čl. 4 Domovního řádu, který naleznete zde: http://www.rpgbyty.cz/attach/92a376aa6b5ef04ea58c066f3d05a591.pdf, jste povinen hradit náklady na opravu nepřesahující částku ve výši 500,- Kč. Jestliže by částka potřebná na odstranění plísně a opravu přesáhla 500,- Kč, v souladu s uvedeným řádem, který je součástí smlouvy, je pronajímatel povinen tyto opravy zajistit a následně uhradit. Kontaktujte tedy pronajímatele a trvejte na odstranění vady. V případě, že by tak pronajímatel odmítl učinit, můžete záležitost řešit dvojím způsobem. Buď je možno využít mimosoudního řešení sporů, které provozuje např. Česká obchodní inspekce. Případně lze věc řešit soudně. Pokud byste se rozhodl pro soudní řešení, zašlete pronajímateli předžalobní výzvu, kterou jej vyzvete k plnění a stanovíte mu lhůtu. Jestliže by pronajímatel neprovedl nápravu, mohl byste následně podat k soudu návrh na platební rozkaz.

Zpět do Bydlení