Pracovněprávní nároky: Počet dní dovolené za rok u doby určité

Dovolená

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na kolik dnů dovolené mám nárok v roce 2017, pokud mám smlouvu na dobu určitou od 1.9.2016 do 31.8.2017 a smlouva by se neprodloužila? Za rok 2016 mám dovolenou vyčerpanou. Děkuji

Vážená paní,

zaměstnanci, který za nepřetržitého trvání pracovního poměru k témuž zaměstnavateli konal u něho práci alespoň 60 dnů v kalendářním roce, přísluší dovolená za kalendářní rok, popřípadě její poměrná část, jestliže pracovní poměr netrval nepřetržitě po dobu celého kalendářního roku. Počet dnů za rok 2017 se odvíjí od smluvené délky dovolené s odečtením vyčerpaných dnů.