Pracovněprávní nároky: Počet dnů zbývající dovolené

Dovolená

Dobrý den. Prosím o radu. Z roku 2010 mi zbývá u zaměstnavatele 10 dnů dovolené (dovolenou jsem si nevyčerpala, byla jsem totiž s dcerou na rizikovém těhotenství a dcera se narodila v 2/2011). Za období mateřské dovolené (1/2011 - 6/2011) mám u zaměstnavatele dalších 10 dnů dovolené, následovala rodičovská dovolená s dcerou, která skončila v 2/2014. Do práce jsem však po skončení RD nenastoupila, protože jsem byla na konci rizikového těhotenství s druhou dcerou ... dcera se narodila v 3/2014 (RD mi skončí v 3/2017) a za období této MD bych měla mít u zaměstnavatele dalších 10 dnů dovolené...Celkem tedy cca 29 dnů dovolené s tím, že se dle zákona tato dovolená stanoveným způsobem krátí. Po MD jsem si žádnou dovolenou nevybírala, neboť jsem se obávala výpovědi zaměstnavatele, což byla běžná praxe naší společnosti (od roku 2010, co mi zbylo 10 dnů dovolené, jsem tedy žádnou dovolenou až dosud nečerpala). Můžu Vás tedy poprosit o přibližné spočítání dnů dovolené, která mi u zaměstnavatele ještě zbývá? Stačí orientačně... Již nyní vím, že naše oddělení bylo zrušeno a měla bych tedy dostat výpověď z organizačních důvodů, čemuž se zaměstnavatel brání a chce PP ukončit dohodou s 3 měsíčním odstupným (bez výpovědní lhůty), na což nejsem ochotná přistoupit, protože bych zbytečně přišla o 2 měsíce mzdy a najít práci se 2 malými dětmi nebude nyní určitě snadné... Předem děkuji za zprávu a mějte se hezky.

Dobrý den,

bohužel z Vašeho popisu nelze zjistit, o jaký druh práce je, resp. jaká je minimální výměra dovolené a zda ji třeba zaměstnavatel nenavýšil ve vaši pracovní smlouvě nebo ve smlouvě kolektivní. Může se tedy jednat přibližně o 20 dní, ale taky i 30.