Zdraví: Pochybení lékaře při léčbě

Pochybení lékaře

Dobrý den . V únoru jsem navštívil ORL lékaře z důvodu problému v krku ,velká boule na pravé straně krku , byl jsem odeslán na SONO po SONO vyšetření jsem byl cca po týdnu odeslán na CT vyšetření. Poté co lékař ORL obdržel snímky ze SONO a CT vyšetření , sdělil , že mám ,,nějaký ,, útvar v oblasti štítné žlázy . Doporučil a objednal operaci v FN Plzeň . Nikdo pořádně nezkoumal oč přesně jde , jen si vyžádali snímky z CT a SONO bylo provedeno ještě jednou v Plzni . Podepsal jsem dokument o operaci mízních uzlin na krku . O uzliny v tomto případě nešlo . Operace proběhla 14/4/2015 , se špatným výsledkem , jednalo se o nezhoubný nádor rostoucí na bloudivého nervu (nervus vagus) , při operaci bylo zjištěno , že toto nelze odstranit a tak mi byl odebrán pouze vzorek z nádoru . Při tomto postupu mi byl poškozen Nervus Vagus . Po operaci mi bylo sděleno , že mám tedy nádor , který bohužel nejde odstranit . Ptal jsem se proč mám chraptivý hlas a bylo mi sděleno , že to je po operaci běžné . Při kontrole cca po 14-ti dnech jsem byl vyšetřen a znovu se ptal na svůj hlas proč se to nelepší a primář mi sdělil , že došlo k poškození nervu . A bohužel není zaručeno , že se vše vrátí jak bylo . Nyní chodím na vyšetření každý měsíc je tam malé zlepšení , nicméně chrapot je pořád . K tomu také patří pocit něčeho v krku , také při jídle mám určité problémy ,problémy s dýcháním což jsem před operací neměl. Po mém dotazu jestli se ten nádor dá odstranit mi bylo sděleno , že bohužel ne . Po dlouhém hledání jsem našel někoho , kdo mi pomohl i bez operace . Ve FN Ostrava jsem byl ozařován Cyber Knife a za týden jsem byl doma a bez jakéhokoliv řezání atd. Nádor do tří měsíců zmizí . V FN Ostrava se diví , proč mne z FN Plzeň někdo neposlal rovnou k nim . Pracuji jako zástupce majitele firmy , kde musím jednat se zákazníky jak osobně tak po telefonu a hodně toho musím objezdit autem . Osobní jednání mi způsobuje velké potíže při vyjadřování a o telefonování ani nemluvím . Zaměstnavatel mě chce přeřadit na nižší pozici a také bohužel za nižší plat . Jednání zaměstnavatele chápu ... Nevím jak mám postupovat dál a hlavně se bojím , že se mi ten hlas už nikdy nevrátí tak jak byl , také se bojím o práci ... Děkuji Vám za odpověď .

Vážená pane,

co se týká jednání lékařů, tak to, zda pochybili a kde přesně nejsem schopný určit. Na tuto otázku by měl odpovědět znalec z daného oboru. V případě, že došlo k pochybení lékařů a zároveň Vám takovým jednáním vznikla újma, máte samozřejmě nárok žádat náhradu škodu.

Co se týká Vašeho zaměstnaneckého vztahu, tak zaměstnavatel Vás nemůže jen tak bez Vašeho svolení převést na jinou práci, neboť můžete být zaměstnán pouze na pozici, kterou máte uvedenou v pracovní smlouvě. To by mohl pouze v případě, byl-li by Vám vystaven lékařský posudek, na základě kterého byste pozbyl způsobilost vykonávat dosavadní práci. Samozřejmě, že kdyby se prokázalo pochybení lékařů a následně Vám byl vystaven lékařský posudek, na základě kterého byste utrpěl nějakým způsobem ztrátu na výdělku, máte možnost žádat i takovou náhradu škody.

Zpět do Zdraví