Zdraví: Pochybení lékaře při operaci

Pochybení lékaře

Dobrý den v roce 2014 jsem podstoupila operaci karpálního tunelu. Ruka neustále bolela a otékala. Po měsíci jsem podstoupila kontrolní EMG a ukázalo se,že stav po operaci je horší než před operací. Poté jsem podstoupila reoperaci ve Vysokém nad Jizerou. I tak jsem s rukou v invalidním důchodu.Evidentně lékař první operace pochybil. Mám někde odvolání? Soudní znalec pochybení lékaře potvrdil a zároveň jak se říká dal od toho ruce pryč. Děkuji za odpověd. Macourková Iveta

Dobrý den,

jestliže se domníváte, že operující lékař pochybil, určitě máte nárok se bránit. Aby mohla být Vaše žádost o odškodnění úspěšná, je potřeba mít důkazy, které dokazují, že k chybě lékaře skutečně došlo. Ideálním důkazem je právě již Vámi zmíněný posudek. Z Vašeho dotazu jsme však bohužel nepochopili, zda posudek skutečně máte, či jste od posuzujícího odborníka dostala pouze vyjádření, že operující lékař pochybil, ale posudek Vám vypracován nebyl.

Pokud by se jednalo o první možnost, tedy, že posudek máte, rádi Vám s případem pomůžeme. V takovém případě prosím vše potřebné včetně posudku zadejte zde https://www.vasenaroky.cz/zadat-pripad a my vše předáme na posouzení právníkovi. Posouzení právníkem je samozřejmě zdarma, zda se nám případ rozhodnete skutečně předat, se rozhodnete až poté.

Pokud se však jedná o druhou možnost, že posudek přímo v ruce nemáte, bohužel nemůžeme předat Váš případ k právníkovi k posouzení. Advokát bohužel není znalý v medicinských záležitostech a bez zmíněného posudku se v dané problematice neorientuje. V takovém případě se můžete obrátit telefonicky nebo e-mailem na naše konzultantky, které Vám mohou právního znalce doporučit. Pokud znalecký posudek vypracovávat nechcete, naše společnost Vaše nároky.cz Vám bohužel není schopná pomoci. Můžete se v takovém případě obrátit na klasickou advokátní kancelář. Případ můžete také předat České lékařské komoře, která může daného lékaře potrestat, ale odškodnění za jeho pochybení Vám nezajistí.

Budeme se případně těšit na spolupráci. Vaše nároky.cz

Zpět do Zdraví