Ostatní: Pochybení školy při zápise studenta

Ostatní

Dobrý den, 25.5. mi bylo ukončeno studium na VŠ. V té době už jsem ale měl podanou přihlášku zpět a pár dní nato jsem úspěšně složil přijímací zkoušku. Avšak když jsem se v půli června dotazoval na studijní oddělení (a následně i na SCIO), bylo mi sděleno, že nastala chyba v komunikaci mezi SCIO a fakultou (FIT VUT) (přijímací zkoušku skládal člověk se stejným jménem a fakulta špatně přiřadila jeho výsledek k mému), a nestíhají mě tudíž zařadit do červnového zápisu. Z toho důvodu jsem zápis musel absolvovat až dnes 11.7. a v měsíci červnu jsem kvůli této chybě neměl statut studenta. Kvůli tomu mi vznikla povinnost odvést zálohy na sociální a zdravotní pojištění (mám ŽL), které bych platit nemusel, kdybych byl zařazen na termín řádného zápisu. (Ani přerušení živnosti už v té době nebylo možné, jelikož jsem se o chybě dozvěděl až v půli června.) Dá se proti tomu nějak bránit, abych nemusel zálohy za červen platit? Záznamy telefonních hovorů, kde se k tomu obě chybující strany (SCIO i SO fakulty) doznávají, mám uložené. Děkuji a přeji hezký den, Marek Krejčík

Dobrý den,

v tomto případě záleží na tom, zda byla dodržena lhůta pro zápis do studia, kterou stanovuje daná vysoká škola. V případě že by lhůta dodržena nebyla a došlo tak k pochybení školy, mohl by zde vzniknout nárok na náhradu škody, která Vám vznikla. Pro bližší posouzení bychom ovšem museli znát více detailů.

S pozdravem, Vašenároky.cz

Zpět do Ostatní