Ostatní: Pochybení společnosti

Ostatní

Dobrý den.Bydlíme v rodinném domku v Praze v Kunraticích u tety, která asi před 50 lety si to tu koupila. Před cca 15 lety dělali v naší ulici kanalizaci. Podali jsme si žádost na kanalizační přípojku a na podzim loňského roku jsme dostali povolení k připojení. Oslovili jsme místní firmu, která se tímto léta zabývá o zhotovení. Ta po výkopech zjistila, že přípojka je skoro půl metru výše, než náš odpad a museli by zasahovat do silnice, na což prý nemají oprávnění a tak vše zase zasypali a my jim zaplatili kolem 8.000Kč jsme platili 4.000Kč za 2x fekální vůz - jímka je zhotovená ze septiku. Stavební dozor z PVK nám sehnal firmu od nich, která přípojku zhotovila a kde jsme fekální vůz museli platit znovu. Účty ode všeho máme, ale myslíme si, že je nám to k ničemu, akorát jsme vyhodili 12.000Kč.Moc děkujeme za odpověď. S pozdravem Oldřich

Dobrý den,

ze samotného Vašeho popisu nevyplývá zřejmé pochybení Vámi najaté společnosti, která prováděla výkopy. Zcela zásadní bude však obsah právního vztahu mezi Vámi a najatou společností. Z obecného hlediska lze mít za to, že pokud bylo sjednáno pouze provedení daných prací a společnost nevěděla a nemohla vědět, že dokončení účelu, za kterým mají být služby poskytnuty (dílo provedeno), nebude z důvodu nutného zásahu do silnice možné, nejedná se z její strany o vadné plnění a za uvedené tak neodpovídá. Pokud tomu však bylo jinak, např. sjednáno bylo kompletní provedení přípojky a společnost měla vědět, že bude nutný zásah do silnice, bylo by plnění možno považovat za vadné s následným vznikem odpovědnosti a Vašeho nároku, např. na slevu z uhrazené ceny služeb (díla).

Zpět do Ostatní