Zdraví: Pochybení zubní ordinace

Pochybení lékaře

Dobrý večer, v květnu 2014-pondělí--jsem měla citivý zub na studené a navštěva u zubní lékařky.. zub studenti rozvrtali a bylo to horší-poté si mne v čekárně nevšímali, student mi dal anastézii-dost váhal a pak se rozhodl- řízl a dal drén, ale jinde než-li u zubu-byla jsem oteklá a až další pondělí -od 8:00 do 11:30 si mne opět sestry ani lékaři nevšimali, že není volná židle, ale volali pacienta na číštění chrupu - po půl 12 mne prohlédla jná lékařka a ihned volala do FN v Olomouci, aby na mne čekali. Dali mi antibiotika, které mi odmítali na klinice dát. Bylo nádherné počasi přes 30 stupňů-pro mne to nebylo dobré.Zub mi vytrhli, ale stále jsem docházela na drén-až mi tvář modrala-operace byla nezbytná. Brala jsem si dovolenou-poté nemocenskou, více jak po měsíci jsem spěchala do práce, ale měla jsem kolapsové stavy-mnoho lékařskýchz vyšetření a letos uklidňující léky a konečně po dvou letech mohu žít, ale bolest při změně počasí přetrvávají. Mám i fotografie-sama jsem se vyfotila, protože jsem myslela, že je to můj konec.Známí když mne potkávali, jak jsem z FN šla domů mně nepoznávali a ptali se mne, kdo mi co udělal. Já tvář v dlani a nemohla jsem mluvit, ztratila jsem na váze a zestárla o 10let-kolegové z práce jak mne viděli, tak toto mí sdělovali. Děkuji Vám za radu.

Dobrý den, pokud se domníváte, že došlo k pochybení lékaře a máte dostatek důkazů, můžete žádat po zdravotnickém zařízení odškodnění. Zda k pochybení lékaře skutečně došlo je však většinou potřeba znalecký posudek, který potvrdí, že lékař skutečně nejednal tak, jak měl. Pozor, je však důležité myslet na to, že promlčecí lhůta je 3 roky.

Zpět do Zdraví