Pracovněprávní nároky: Podání okamžité výpovědi zaměstnancem ze zdravotních důvodů

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den,mám dotaz-jsem zaměstnaná na pracovní smlouvu/neurčitou/jsem po onkologické léčbě a práci fyzicky nezvládám.Je možné dát okamžitou výpověd ze dne na den/né 2 měsiční/ Když by mi lékař dal potvrzení,že tuto práci nemohu vykonávat?Děkuji za odpověd.S pozdravem Fischerová

Dobrý den,

pokud Vám lékař potvrdil, že již dále ze zdravotních důvodů nejste schopna vykonávat svou práci, měl by Vás zaměstnavatel přeřadit na jinou pracovní pozici, která odpovídá Vašemu zdravotnímu stavu. V případě, že žádnou pracovní pozici nemá, nebo vy již sama nechcete u zaměstnavatele pracovat, můžete podat okamžité zrušení pracovního poměru.

Zákon přesně říká, že okamžité zrušení pracovního poměru zaměstnancem lze v případech: „podle lékařského posudku vydaného poskytovatelem pracovnělékařských služeb nebo rozhodnutí příslušného správního orgánu, který lékařský posudek přezkoumává, nemůže dále konat práci bez vážného ohrožení svého zdraví a zaměstnavatel mu neumožnil v době 15 dnů ode dne předložení tohoto posudku výkon jiné pro něho vhodné práce“.

S pozdravem Vaše nároky.cz