Pracovněprávní nároky: Podepsání neoprávněné výpovědi

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den,chci se zeptat.Syn byl přijat na pozici samostatný kuchař,ve smlouvě nemá zkušební dobu.Nastoupil 1:5:2017,asi po měsíci ho přeřadili na pozici číšníka,bez písemného důvodu.Od 19.7.je na nemocenské a k 21.7 dostal výpověd.Za celou dobu nedostal žádnou písemnou výtku,že by na práci nestačil,to mu napsala až do té výpovědi.Bohužel mi toto sdělil až potom,co výpověd podepsal,ale podle mého úsudku je to nelatné.Mám pracdu nebo pokud ne,jak máme dál postupovat.Předem děkuji za odpověd,hezký den

Vážená pane,

Podle tohoto popisu lze říci, že došlo k několika porušením zákoníku práce. Zaprvé jde o přeřazení, které je možné pouze v případě, že je odlišná pozice sjednána i v pracovní smlouvě (např. kuchař-číšník), pokud tomu tak nebylo, musel s tímto přeložením syn souhlasit a muselo být sepsáno dodatkem ke smlouvě. Jestliže toto nebylo splněno, jednalo se o neoprávněné přeložení. Pokud syn dostal výpověď v době uznané pracovní neschopnosti, je toto neplatné a je potřeba namítnout neplatnost výpovědi u orgánu veřejné moci (soud), a to do 2 měsíců od výpovědi. Ve Vašem případě bych doporučil obrátit se na naši společnost, která Váš případ zdarma posoudí.

S pozdravem, Vaše nároky.cz