Pracovněprávní nároky: Podezření na nemoc z povolání

Nemoc z povolání

Dobrý den ,chtěla bych se zeptat,pracuji na dvanáctihodinové směny asi 9 let,práce je náročná na stereotipní práci a svalovou zátěž.Mám velké problémy se svaly na pravé ruce,ruka mě natíká a hrozně bolí,stává se mi že neudržím ani tužku .Tenisové lokty nemám a ani karpály.Byla jsem na vyšetření ale tohle je v pořádku,doktor říkal namožené svalstvo a doporučil jinou práci.Jenže v podniku je ta práce většinou všechna stejná na svalovou zátěž,v noci se budím bolestí,nevím jak mám postupovat dál,na rehabilitaci mi řekly že se mimůže ten sval i utrhnout protože už to mám v dost špatným stavu.Nevím jak pokračovat dál,prosím poradte mi.Děkiji.Jindra V.

Dobrý den,

za současné situace Vám mohu poradit, abyste navštívila lékaře pracovnělékařských služeb a nechala se vyšetřit, zda netrpíte nemocí z povolání. Pokud ano, nemohla byste tuto práci nadále konat a měla byste nárok na finanční odškodnění.

Pokud by se však o nemoc z povolání nejednalo a současně byste již práci nemohla vydržet, v takovém případě by Vám patrně nezbylo než z práce dobrovolně odejít.