Pracovněprávní nároky: Podmínky nároku na podporu v nezaměstnanosti

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den, v období březen-květen 2016 jsem byla evidovaná na úřadu práce, konec května-současnost jsem v pracovním poměru. Pokud se znovu eviduji na ÚP, budu mít nárok znovu nárok na podporu v nezaměstnanosti? Jak je to se zdravotním pojištěním, zaměstnavatel hradí pouze část měsíce, ve kterém jsem u něj zaměstnaná nebo za celý měsíc? Děkuji.

Pěkný den,
V takovýchto případech rozhoduje, jak dlouho jste byla předtím na podpoře a jakou část z podpůrčí doby jste vyčerpala, dále pak i jakou dobu v mezidobí jste pracovala. K druhé části dotazu, dle zákona č. 592/1992 Sb. Zákon České národní rady o pojistném na všeobecné zdravotní pojištění odstavce 9 písmene a, se minimální vyměřovací základ zaměstnance snižuje na poměrnou část odpovídající počtu kalendářních dnů, pokud zaměstnání netrvalo celé rozhodné období. Ve Vašem případě, tedy hradí zaměstnavatel pouze část.