Zdraví: Podpis papíru o úraze nezletilým

Úraz ve škole

Dobrý den,prosím o zodpovězení dotazu. Dcera měla ve škole úraz..spolužák ji strčil a spadla na loket...tři týdny po úrazu škola nechávala nezletilou podepsat "nějaké " papíry o úraze pro pojištovnu...prý je to standartní postup..je možné,aby dcera cokoli podepisovala,aniž bych já,jako rodič věděla co podepisuje? děkuji za odpověd Langerová

Dobrý den,

v tomto případě záleží především na věku Vaší dcery. Podle nového občanského zákoníku totiž nabývají osoby svéprávnost s postupem věku, přičemž plnou svéprávnost dosahují zletilostí. To že Vaše dcera je nezletilá tedy nemusí být překážkou právního jednání, pokud toto je přizpůsobeno její vyspělosti. V tomto případě nejspíše není důvod k obavám, běžný postup v případě odškodnění za úraz ve škole je, že se škola obrátí na pojišťovnu, u které má sjednáno pojištění odpovědnosti a většinou se jim odesílá pouze záznam o úraze s vylíčením skutkového stavu věci. V případě pochybností o obsahu podepsaných dokumentů doporučuji obrátit se na školu a tyto dokumenty si vyžádat k nahlédnutí. Pokud by byl s vyzískáním odškodného za dceřin úraz nějaký problém, neváhejte si zadat případ na Vašenároky.cz.

S pozdravem, Vašenároky.cz

Zpět do Zdraví