Pracovněprávní nároky: Podpora v nezaměstnanosti

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den, poprosila bych poradit. Jsem evidována na úp. V dubnu jsem dostala PS - nekol.zaměstnání. Ikdyž jsem upozornila, že mohu pracovat jen v dubnu a pak mám podporu, byla smlouva sepsána do konce roku. Domnívala jsem se, že je to dobřé řešení, v případě, že bych práci na podzim neměla a mohla si alespoň přivydělat. V květnu jsem žádnou práci nevykonávala. Takže teď nemám výdělek ani z DPP ani podporu. Na rozhodnutí z úp je napsáno: V případě, že v průběhu poskytování podpory nastane doba trvání prvního vztahu podle 44 odst. 3, výplata podpory bude zastavena. Já jsem si však nechala zaslat doklady: konec PS v květnu a 0 Kč za květen. V zákoníku jsem si informaci našla: (3) Uchazeči o zaměstnání se neposkytuje podpora v nezaměstnanosti po dobu trvání právního vztahu, na jehož základě vykonává některou z činností podle § 25 odst. 3, a po dobu, po kterou je mu poskytována podpora při rekvalifikaci. Mám doklad o tom, že jsem v květnu žádnou činnost nevykonávala. Mohu apelovat na přesné znění zákona nebo se musím smířit s tím, že žádnou podporu nedostanu ? Děkuji za odpověď Langrová

Pokud pracovní poměr skončil k poslednímu dni v dubnu, a jsou splněny i ostatní podmínky pro přiznání podpory, vznikl nárok na podporu již od května. Pokud však pracovní poměr trval i přes květen, ale pouze vám nevznikl nárok na mzdu, nemáte nárok na podporu v nezaměstnanosti za měsíc květen, ale až od měsíce června.