Pojišťovny: Pojištění proti neschopnosti splácet

Neplnění pojišťovny

syn měl uzavřené pojištění proti neschopnosti splácet půjčku.V důsledku autonehody,došlo k naplnění dané skutečnosti. Pojišťovna chce protokol o dopravní nehodě. Policie mně jako otci protokol nemůže vydat, poněvadž jsem nebyl účastníkem této nehody. Syn mezitím zemřel a pojišťovna bez protokolu nebude nic plnit. Co mám Dělat?

Dobrý den,

bohužel neznám podrobnosti Vašeho případu, tudíž nejsem schopen Vám podrobně odpovědět. Nahlížení do spisu (resp. možnost učinit kopie) je upraveno ve správním řádu pod § 38. Jiné osoby mají možnost do spisu nahlížet,prokáží-li právní zájem nebo jiný vážný důvod a nebude-li tím porušeno právo některého z účastníků, popřípadě dalších dotčených osob anebo veřejný zájem.

Neznám podrobnosti případu, ale pokud jste např. v situaci, že závazek z úvěrové smlouvy na Vás přechází v dědickém řízení, je dán naléhavý právní zájem a Policie ČR by Vám měla umožnit do spisu nahlédnout a vydat z něj protokol o dopravní nehodě. Pokud závazek na Vás nepřechází a probíhá ještě dědické řízení, doporučuji obrátit se na notáře, který má toto řízení na starosti.