Pojišťovny: Pojistná smlouva přes telefon

Vypovězení pojistné smlouvy

Pojistná smlouva přes telefon neseriozní jednání, nechtěli nejdříve zaslat smlouvu a nyní po 2 měsících vyžadují splácet.Nic jsem nepodepsala ani jak řekli že pošlou složenku kterou zaplatím a pak teprve smlouvu. Platí, že do telefonu jsem řekla že s tím souhlasím.Našla jsem pak špatné reference. Děkuji J.W.

Dobrý den,

bohužel bez dalších informací nelze přesně odpovědět na Váši konkrétní situaci. Obecně platí, že smlouva po telefonu je klasifikovaná jako platná, ale u pojistných smluv delších než 1 rok je nutná i písemná forma podpisu. Musíte se však sama ozvat společnosti, že na základě tohoto rušíte ústní smlouvu.

S pozdravem,