Pojišťovny: Pojišťovna mi neuznala úraz

Krácení pojistného plnění u úrazu

Dobrý den chtěl bych se zeptat . Stal se mi pracovni uraz pri manipulaci z dvernim křídlem jsem si utrhl biceps byl jsem doma od 1.2.2016 do 30.6 . 2016 . Mam svoji urazovou pojistku od Kooperativy . Tam mi napsaly- Lékař ve sve zprávě popisuje vznik tělesného poškození a jeho léčení pro diagnozu ; při manipulaci s těžkými dveřmi pocítil prasknuti a bolest v oblasti uponu šlachy bicepsu -S461 ruptura šlachy m.brachii l.d x . Podle příslušných pojistnych podmínek pro urazove pojištění pojistitel neplni za poškození svalů, šlach a vazův důsledku přepětí vlastni telesne sily při zvedání nebo presouvani břemene .Vzhledem k vyse uvedenemu nelze pojistne plnění poskytnout . Podle me pojistky bych měl nárok na deni odškodnění 200 Kč. Mohli byste mi prosim poradit zda se da odvolat protijjejich rozhodnuti . Hezký den přeji Petr H.

Dobrý den, určitě je možné se proti rozhodnutí pojišťovny odvolat. Udělejte tak však ideálně co nejdříve a přiložte argumenty či důkazy, které vaše právo na odškodnění potvrzují (například lékařské zprávy). Situace, kdy pojišťovna odmítá vyplácet pojistné plnění u úrazové pojistky z důvodu, že dle jejich názoru úraz nesplňuje definici, kterou mají zahrnutou v pojistných podmínkách a tabulkách, je více než dost. Můžeme to potvrdit z našich zkušeností.

Jestliže pojišťovna zaujme zamítavé stanovisko i na Vaše odvolání. Můžete se na nás obrátit. Váš případ zdarma posoudíme, a pokud Vám budeme moci pomoci, rádi Vás budeme v jednání s pojišťovnou zastupovat. Posouzení případu je zcela zdarma a nezávazné. Případu se samozřejmě můžeme ujmout i v této fázi.