Zdraví: Pokousání psem

Odškodnění za úraz

Dobrý den, letos v dubnu mou 6ti-letou dceru pokousal pes ve tváři. Poškození je dosti velké, tak by mne zajímalo v jaké výši může být odškodnění. Měla rozsáhlá vnitřní zranění v oblasti nosu a dutiny ústní, hloubka ran je 5 cm a více. Zlomená nosní přepážka, urvané mimické svaly (odtržený celý horní ret). Na pravé tváři má pod okem k nosu tři jizvy 1 cm, 3 cm, 2 cm..Na levé straně horního rtu má jizvu 1 cm ,a další čtyři jizvy 0,5 cm...Má zdeformovaný nos,omezenou hybnost pravé strany v oblasti nosu a rtu. je znatelné mírné ochrnutí pravé strany obličeje A léčba s rehabilitací trvala včetně dne úrazu ode dne 22.4 do 16.6.2018..S tím že má psychickou újmu na zdraví,a bude docházet k psychologovi .Tak mě zajímá co můžu v tomto případě očekávat od pojišťovny. Děkuji za odpověď.K. M.

Dobrý den,

Z právního hlediska lze toto poměrně těžko určit, jelikož záleží na dané pojišťovně, výši pojistného, konkrétním pojištění atd. Vy máte nicméně nárok i na náhradu újmy od majitele daného psa, která bude odpovídat bolestné, nemajetkovou újmu, náhradu nákladů spojených s léčbou apod. (§ 2958 a 2959 Občanského zákoníku.

Zpět do Zdraví