Pracovněprávní nároky: Pokračování pracovní neschopnosti po ukončení pracovního poměru

Pracovní neschopnost

Dobrý chtěla bych se zeptat zda se dá pokračovat v pracovní neschopnosti dvěmi neschopenkami po ukončení pracovního poměru . Děkuji předem za odpověď

Dobrý den,

pokud dává výpověď zaměstnanec, pak není překážkou, že je uznán dočasně práce neschopným. Pracovní poměr na základě výpovědi zaměstnance skončí uplynutím výpovědní doby i v případě, že pracovní neschopnost zaměstnance bude v té době ještě trvat, tudíž pracovní neschopnost může pokračovat i nadále.