Bydlení: Pokuta za nedodání vyúčtování

Ostatní

Dobrý den, v r. 2014 vstoupil v platnost zák. č. 67/2013. Rád bych věděl, zda se pokuta za nedodání vyúčtování dle tohoto zákona dá uplatňit i za r. 2013, když vyúčtování za r. 2013 mělo být dodáno do 30.4.2014. Tedy v roce, kdy začal zákon 67/2013 platit a v jaké výši? 50 nebo 100 Kč? V prvním roce patnosti tohoto zákona prý byla pokuta 100 Kč, která byla později stanovena na 50 Kč. V současné době vymáhám soudně na majiteli vyúčtování za r. 2013, 14, 15. Žaloba byla podána na konci r. 2016. Předem děkuji za odpověď Pavel Reinelt

Dobrý den,

nároky vzniklé z právních přede dnem nabytí účinnosti zákona č. 67/2013 Sb. se posuzují podle dosavadních právních předpisů. Zákonná pokuta ve výši 100 Kč se uplatní pouze tehdy, pokud právo na její zaplacení vzniklo před 1. 1. 2016.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení