Ostatní: Pokuta za nesoučinnost

Neoprávněná smluvní pokuta

Dobrý den, volala mi společnost Standard Energy s tím že platím hodně a že mě mohou přihlásit do výběrového řízení kde budu platit méně. Nechápal jsem kde vzali mé údaje ale řekl jsem ano. Poté proběhl ještě jeden hovor tam tedy bylo řečeno na začátku že se jedná o uzavření distanční smlouvy. Odsouhlasil jsem Iniciály, adresu datum narození a odběrné místo (tj. ale špatně) a poté přišel doporučeně dopis který jsem ignoroval. Nyní společnost chce 6000,- za nesoučinnot a že jsem včas neodstoupil od smlouvy. Od kdy se bere uzavření od smouvy? Není to až po doručení dopisu? Jaké údaje musí mít firma o mě aby mohla něco nárokovat?

Dobrý den,

smlouva je obecně uzavřena okamžikem, kdy přijetí nabídky nabývá účinnosti a jakmile si strany smlouvy ujednaly její obsah. Bohužel nevíme, co bylo uvedeno v dopise, který jste ignoroval, proto Vám nemůžeme konkrétně pomoci. V případě uzavření smlouvy distančním způsobem má ale spotřebitel právo odstoupit od této smlouvy do 14 dnů bez uvedení důvodu

Zpět do Ostatní