Ostatní: Poplatek za parkovací místo

Poplatky za parkování

Dobrý den, můžete mi, prosím, poradit ? Parkuji svém auto před svým domem na pozemku města. Nejméně 30 let je parkovací místo vydlážděno. Dláždění provedla firma, která původní 1m široký travnatý pás zcela rozkopala za účelem zřízení vodovodní a plynové přípojky. Do původního stavu ho posléze neuvedla, ale provedla jeho vydláždění. Město vůči tomu nikdy nic nenamítalo, ani proti tomu, že je pozemek využíván k parkování. Nyní nám město oznámilo, že parkovací plochu zpoplatní dosti vysokou částkou. Je možno namítnout vydržení pozemku, respektive jeho stávajíci užívání ? Děkuji za zprávu.

Vážená/ý

V případě, že parkovací místo je ve vlastnictví města a o tomto vlastnictví nebylo nikdy pochyb, je plně v pravomoci města si za toto místo účtovat poplatek.

S pozdravem, Vaše nároky.cz

Zpět do Ostatní